gorneidolne

Aktualności

Dzień dziecka w SP 1

piątek, 03 czerwiec 2016

W środę, 1 czerwca, w naszej szkole świętowaliśmy radośnie i kolorowo Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wszyscy uczniowie uczestniczyli w przygotowanych dla nich zabawach i konkursach. Nie zabrakło również ciekawych konkurencji sportowych.

Na początku wystąpił nasz szkolny zespół akrobatyczny „WOW”, prezentując swoje wspaniałe umiejętności w efektownych układach akrobatycznych. W dalszej części imprezy odbyła się parada rowerów połączona w konkursem pt. „Odpicuj swój rower”. Mogliśmy podziwiać kreatywność i fantazję naszych uczniów, którzy kolorowo i ciekawie przystroili swoje rowery. Przeprowadzona również została akcja promująca bezpieczną jazdę na rowerze pt. „Jabłko za kask”.

Następnie wszystkie dzieci uczestniczyły w konkurencjach sportowych oraz zabawach prowadzonych przez firmę „Mega Frajda”. Profesjonalne animatorki umalowały dzieciom twarze, prowadziły animacje z chustą, szczudłami oraz inne zabawy integrujące dzieci. Wspaniałym okazał się pokaz gigantycznych baniek mydlanych. Ogromną frajdę stanowiły również dmuchane zamki.

Jednym z punktów naszego programu było spotkanie z przedstawicielami Straży Miejskiej. Poprzez ciekawe quizy testowali oni wiedzę naszych uczniów na temat przepisów ruchu drogowego, znajomość znaków drogowych,
ze szczególnym uwzględnieniem zachowania rowerzystów na drodze.

Wszyscy uczestnicy konkursów zostali nagrodzeni, a każde dziecko wylosowało sobie upominek ufundowany przez Radę Rodziców.

Zorganizowanie tej imprezy nie byłoby możliwe, gdyby nie ofiarność i zaangażowanie Zarządu Osiedla Jastrzębie Górne i Dolne, Rady Rodziców i nauczycieli SP 1. Podziękowania kierujemy również w stronę rodziców, którzy przygotowali dla wszystkich dzieci słodki poczęstunek i wzbogacili pulę nagród. Wydarzenie to ukoronowało nasze dwuletnie uczestnictwo w programie „Szkoła Współpracy”, realizowanym w szkole.

informacja nadesłana